CO MÁME ZA SEBOU

Během 8 let jsme se pustili do spousty věcí

Přístavba ZŠ Vejrostova.jpg

Školství jako absolutní priorita

Vybudovali jsme nové mateřské školy na Kavčí a Říčanské pro 224 dětí, v létě začne výstavba nové MŠ Nad Dědinou pro 84 dětí. Postavili jsme přístavbu ZŠ Vejrostova pro 180 žáků, vzniklo tak celkem 404 nových míst pro školáky a předškoláky a dalších 84 přibude v blízké budoucnosti. 

 

Zateplili jsme 5 školek a u všech jsme vybudovali nové kotelny. Zrekonstruovali jsme budovu ZŠ Laštůvkova. Novou kotelnu má i ZŠ Vejrostova a v létě ji dostane i ZŠ Heyrovského. Už nyní je úspora na vytápění je cca 3 miliony korun ročně.

Stěžejní projekty:

Sportoviště pro všechny

Na ulici Říčanská jsme postavili multifunkční sportoviště na ploše 8 000 m2, zrekonstruovali jsme veřejnosti přístupný běžecký ovál a vybudovali 3 nová beachvolejbalová hřiště v areálu ZS Vejrostova. V parku za ulici Ečerova vzniklo nové workout hřiště, rozšířili a zrekonstruovali jsme sportoviště v Údolí oddechu. Máme připravený projekt se schváleným stavebním povolením na celkovou rekonstrukci sportovního areálu ZS Laštůvkova, zároveň obnovujeme všechna starší sportoviště a pískoviště pro děti.

Všechny sportovní areály jsou kromě škol využívány i pro volnočasové aktivity občanů Bystrce.

Stěžejní projekty:

Sportoviště Kamechy Říčanská 2.JPG
kompletni-rekonstrukce-bytu-v-brne-bystrci_Vaculik_kuchyn_6.jpg

Zrekonstruována více než polovina bytů

V Bystrci převládá 40 let stará panelová zástavba. Za 7 let jsme kompletně zrekonstruovali 114 prázdných vrácených bytů, dále jsme za provozu zrekonstruovali bytová jádra s kuchyní a sociálním zařízením u 754 bytů. V roce 2022 jich plánuje opravit dalších 48. Celkem je tedy zrevitalizováno 916 obecních bytů z celkového počtu 1638. Přesně tolik jich totiž máme ve správě.

Stěžejní projekty:

Tunel proti hluku a smogu

U městem a krajem plánované silnice R43/D43 jsme prosadili, že  v případě realizace úseku přes Bystrc bude zatunelován, což je maximální možná ochrana obyvatel před hlukem a smogem. Spolupracujeme na budování dobíjecích míst pro elektromobily. Vybudovali jsme stovky nových parkovacích míst, průběžně se rekonstruují hlavní i vedlejší komunikace v Bystrci.

Stěžejní projekty:

IMG_2472.HEIC
65041992_2230306367281441_14277695357583360_n.jpg

Letní kino i desítky akcí nejen pro rodiny a seniory

Počet kulturních akcí raketově vzrostl, již 8 let máme každoroční společensko-kulturní akci pro malé i velké návštěvníky pod názvem Dobrý den v Bystrci. Ve výrazně větším rozsahu probíhá tradiční podzimní akce Bystrcký scuk, obnovili jsme Bystrcké hody, i pro seniory máme každý rok desítky akcí. Nedávno proběhla zdárná rekonstrukce vnějšího obalu a zateplení našeho Společenského centra, pořídili jsme naše vlastní letní nafukovací kino, ve kterém každopročně v červenci a srpnu promítáme.

Stěžejní projekty:

Zelená Bystrc

Bystrc je jedna z nejvíce zelených částí města Brna, Podporujeme přírodní ráz nejenom Brněnské přehrady, ale i zeleň uvnitř sídliště. Příští rok by měla nést první ovoce veřejnosti přístupná „Jedlá alej“ na Ečerové. Loni nově umístěné ptačí budky pro zpěvné ptactvo jsou dnes již rovněž zahnízděny.

Stěžejní projekty:

IMG_2531.HEIC